Regały do magazynu – pełna automatyzacja

Zachodnia Europa i północna Ameryka to części świata w których magazyny stają się w pełni automatycznymi, czyli w ich przypadku nadal istnieje regał do magazynu ze strony www.regaly.biz, który ma nawet ponad dwadzieścia metrów wysokości. Jednak ludzie pracujący w tych magazynach to największa wada takiego systemu, bo ludzie się męczą i nie zawsze zachowują należytą uwagę. Mowa tu dokładnie o tym, że człowiek może wywrócić wózek widłowy z towarem i uszkodzić towar, który czasami jest sporo wart. Dochodzi też do sytuacji w których uszkadzana jest konstrukcja regału i w związku z tym uszkodzeniu może ulec też wiele ton towaru. Dlatego pewną część magazynów automatyzuje się w pełni, bo maszyny się nie męczą i na dokładkę ciągle wzorowo wykonują to, do czego zostały zaprogramowane, a precyzja jest bardzo istotną w przypadku wartościowego i kruchego towaru.

Pożar w magazynie z personelem

Pożar w magazynie to niebezpieczeństwo i właśnie dlatego regały do magazynów, w którym pracuje przeszkolony personel są ogniotrwałe i nawet ognioodporne. Czasami nawet bywa też i tak, że montuje się na nich elementy automatycznego systemu gaśniczego, tylko po to by personel mógł zacząć gasić pożar zanim się rozprzestrzeni lub zyskać cenne sekundy na ewakuację. Inaczej te kwestie wyglądają w przypadku magazynu, w którym pracują jedynie maszyny, bo gdy tam dojdzie do pożaru to straci się jedynie jakąś część towaru i niektóre z robotów, a gdy śmierć ponosi magazynier i to na dokładkę w miejscu pracy, to potem dana firma musi wypłacić odszkodowanie rodzinie zmarłego, czyli może nawet dojść do procesu, a na samym końcu do wypłacenia znacznego odszkodowania. Natomiast w przypadku w pełni zautomatyzowanego magazynu ten problem nie zaistnieje.

Dodatkowe zalety automatyzacji w magazynie

Automatyzacja w magazynie to też zwiększenie płynności pracy. Mowa tu dokładnie o tym, że ludzie robią sobie przerwy na papierosa lub na to drugie śniadanie, a maszyny nie odczuwają głodu, czy też chęci sięgnięcia po jakąś używkę. Dlatego mogą ciągle pilnować tych regałów do magazynów, czyli wtedy gdy przyjedzie spory samochód dostawczy mogą go rozładować i ponownie załadować. Rzecz jasna roboty odnotują też elektronicznie całą procedurę, czyli po jej wykonaniu będzie wiadomo ile towaru ubyło i ile przybyło. Czynność tę wykonają też płynniej od ludzkich pracowników i nie zdarzają im się pomyłki, czyli takie roboty raczej nie załadują niewłaściwych palet, chyba że ktoś te roboty niewłaściwie zaprogramował. Wizja tego typu nie jest jedynie fantazją, bo w największych portach świata ludzie już współpracują z robotami służącymi do przewozu kontenerów na terenie danego portu.

Zdjęcie utworzone przez azerbaijan_stockers - pl.freepik.com